مبانی هنرهای تجسمی عکاسی کد B

هنر | عکاسی | ترم اول عکاسی
مدت دوره:
30 ساعت
تعداد جلسات:
10 جلسه
روزهای برگزاری:
یکشنبه
زمان برگزاری:
09:00 الی 12:00
مهلت ثبت نام: 1402/09/11 - 9:00
فرصت باقیمانده ثبت نام با تخفیف:

ظرفیت باقیمانده: 3
تاریخ شروع: 1402/10/06
تاریخ پایان: 1402/12/24
قیمت دوره: 1,250,000 تومان   1,000,000 تومان

مبانی هنرهای تجسمی از دروس اصلی و تخصصی تمام رشته های هنر می باشد. قواعد و اصولی قراردادی برای ابعاد زیبایی شناختی هنر تعریف شده‌اند که به آن‌ها مبانی گفته می‌شود شناخت عناصر و اشکال ارتباط آنها با یکدیگر و حالات کیفی که در اثر هنری متجلی می شوند در این درس آموزش داده می شود یک هنرمند برای خلق یک اثر تجسمی هنری باید به مبانی و قواعد هنرهای تجسمی آشنا باشد و آنها را با روش های صحیح به کار ببندد و همچنین باید قادر به شناخت و تحلیل یک اثر هنری نیز باشد .

 از آنجا که یادگیری این مبانی و قواعد برای هر دانشجو هنرجوی الزامی است تکرار نکات آن همراه با تمرین های مداوم از بهترین روش های آموزشی است تا دانشجو بتواند گام به گام و با دقت لازم پیش برود که این امکان در این آموزش فراهم شده است.

 آموزش دوره مبانی هنرهای تجسمی و رنگ شناسی به شما در زمینه عکاسی و تصویربرداری دیجیتال کمک می‌کند .

 این دوره ها باعث می‌شوند درک شما از هنر در طی زمان افزایش یابد. دوره هنرهای تجسمی شما را بیشتر به عنوان هنرمند معلم یا عکاس در زمینه های مرتبط مانند تبلیغات و طراحی آماده می‌کند. این هنرها بر تجزیه و تحلیل و تفسیر مفاهیم و فرآیندهای بصری تاکید دارند و درک هنرهای تجسمی باعث می‌شود که خلاقیت هنری افراد شکوفا شده و به مسائل از دید یک هنرمند نگاه کند در این دوره شما در دنیای هنر کاوش و با تحلیل عکسها  انتقاد از ترکیب آنها را تجربه می کنید در هر تمرین شما می توانید موضوعات هنر را تجزیه و تحلیل کنید و قطعات هنری خود را ایجاد کنید تا درک خود را از موضوعات دوره عمیق تر کنید.

 در این دوره نکاتی از قبیل استفاده از نقطه در عکس استفاده از  خطوط  با توجه به آثار عکاسان بزرگ جهان را آموخته و نکات دیگری از قبیل بررسی شکل و سطح و بعد سوم در تصاویر، استفاده از رنگ کنتراست و هارمونی قوانین و روابط بین عناصر نقد علت های مربوط به رنگ بندی چرخه رنگ و هارمونی در عکس نقد عکس های مربوط به هارمونی معرفی آثار به روز به روز و عکاسان موفق و مدرن نقد و آنالیز آثار هنرمندان داخلی و خارجی و بسیاری از نکات مهم دیگر را آموخته و در انتها ژوژمان عملی تمام این مطالب را خواهید داشت .

 شرکت در این دوره  به تمام هنرجویان  و علاقمندان به هنر عکاسی برای پیشرفت در افزایش قدرت زیبایی شناسی بصری و مهارت زیبا بینی توصیه می گردد.

 • نقطه با توجه به آثار عکاسان بزرگ جهان
 • خط با توجه به آثار عکاسان بزرگ جهان
 • شکل و سطح و بعد سوم در تصاوير
 • رنگ )کنتراست هارموني ( ترکیب سیاه و سفید رنگ ها و درک هارموني و کنتراست) با در نظر گیري تنالیته هاي خاکستري و رنگي (.
 • نقد علتهاي مربوط به رنگ بندي
 • قوانین و روابط بین عناصر ) نیروها (
 • چرخه ي رنگ و هارموني )چرخه رنگ ايتن و هارموني رنگ ها ، ترکیب هر رنگ با سفید و سیاه ( همراه با آثار عملي در زمینه عکاسي
 • نقد عکس هاي مربوط به هارموني
 • معرفي آثار به روز و عکاسان موفق مدرن در اينستاگرام و وب جهت آشنايي دانشجويان با کارهاي استاندارد )ترجیحا عکاسان مطرح بین المللي(
 • نقد و آنالیزآثار هنرمندان داخلي و خارجي با توجه به آموزه هاي دوره از حیث : رنگ، ترکیب بندي، خطوط، نقاط و ابعاد جهت تفهیم مطلب
 • رابطه الفبا و نیروها در خلق احساس هاي گوناگون
 • نقد و آنالیز عکس هاي دانشجويان بر همان اساس

  برای این کلاس نظری ثبت نشده است.

لیست کلاس های دسته بندی ترم اول عکاسی
عکاسی مقدماتی کد B
اساتید مرکز هنر
شروع دوره:
1402/10/06
روزهای برگزاری:
یکشنبه
ساعات جلسات:
15:00 الی 18:00
هزینه شرکت در دوره: 1,250,000 تومان
هزینه با احتساب تخفیف: 1,000,000 تومان
گرایش ها و سبک شناسی کد B
اساتید مرکز هنر
شروع دوره:
1402/10/06
روزهای برگزاری:
یکشنبه
ساعات جلسات:
12:00 الی 15:00
هزینه شرکت در دوره: 1,250,000 تومان
هزینه با احتساب تخفیف: 1,000,000 تومان