دوره های آمادگی آزمون های بین المللی

زبان های خارجی

دوره های آمادگی آزمون های بین المللی

دوره آمادگي آزمون آیلتس (IELTS Preparation)

آزمون آيلتس (IELTS)  يکي از آزمون هاي بين المللي زبان انگليسي است كه قبولي در آن شرط ورود به بسياري از دانشگاه هاي معتبر جهان محسوب ميشود. با توجه به وجود تقاضاي گسترده جوانان كشور براي ورود به اين گونه دانشگاه ها و استفاده از تجربيات علمي و فناوري آنها براي پش برد اهداف كشور، برگزاري دوره آمادگي آزمون آيلتس ضروري به نظر مي رسد.

هدف: هدف دوره حاضر آشناسازي فراگيران با سؤالات آزمون آيلتس و ارائه راه كارهاي لازم براي ارتقاي مهارت هاي گفتاري، شنيداري، نوشتاري، خواندن و درك مفاهيم، گسترش دايره واژگان و مرور ساختارهاي دستوري زبان انگليسي است.

شرایط پذیرش: اين دوره آموزشي براي بزرگسالان برگزار مي شود. شرط لازم براي ورود به اين دوره، شركت در آزمون ورودي تعيين سطح  و كسب سطح مورد نیاز B2 می باشد.

ساختار آموزشي: اين دوره شامل يك ترم 120 ساعته است و طي 10 هفته و براساس سرفصلهاي ارائه شده در جدول زير برگزار مي شود. آزمون آيلتس به دو شکل آكادميك و عمومي برگزار مي شود. مهارت هاي شنيداري و گفتاري اين دو آزمون به شکل مشترك و مهارت هاي نوشتاري و خواندن و درك مطلب داراي تفاوت هايي است كه لازم است در برگزاري دوره مورد توجه قرار گيرد.

 

دوره های آمادگی آزمون زبان دوره دکتری (EPT, UTEPT, MSRT)

دانش و مهارت بالا در زبان انگلیسی یکی از نیازهای اساسی داوطلبین و دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاه های دولتی، آزاد و پیام نور میباشد که توسط آزمون های استاندارد مورد تایید وزارت علوم مورد ارزیابی قرار گرفته میشود.

کسب حد نصاب کافی در این آزمون ها به عنوان پیش نیاز دفاع از رساله دکتری محسوب میشود.

همچنین داوطلبین پذیرش در مقاطع دکتری میتوانند با کسب نمره بالا در این آزمون ها گامی بلند در راستای پذیرش در دانشگاه مورد علاقه خود بردارند.

در چند سال اخیر به دلیل گسترش دوره‌های تحصیلات تکمیلی به ویژه دوره های دکتری در داخل کشور و نقش قابل توجه زبان انگلیسی برای قبولی در این دوره ها، آزمون هایی به منظور ارزشیابی توانمندی‌های زبان انگلیسی داوطلبین از طرف دانشگاه‌های مختلف کشور برگزار می‌شود. این آزمون ها توانایی خواندن و درک مطلب ، تسلط واژگانی و گرامر زبان انگلیسی را مورد ارزشیابی قرار می‌دهند و اغلب به نام تافل دکتری شناخته می‌شوند.

هدف: آشنا کردن داوطلبین با آزمون تافل دکتری داخل کشور؛ ارتقاء مهارتهای خواندن، درک مطلب، واژگان و گرامر زبان انگلیسی فراگیران این دوره آموزشی است.

شرایط پذیرش: این دوره در سازمان جهاد دانشگاهی تهران ویژه بزرگسالان برگزار میگردد و لازم است داوطلبین از آشنایی متوسط با مهارت خواندن و درک مطلب واژگان و همچنین گرامر زبان انگلیسی برخوردار باشند.

ساختار آموزشی: لازم به یادآوری است همه دوره های آمادگی آزمون های پیشرفته زبان انگلیسی در برگیرنده سرفصل های معرفی شده در این دوره از جمله دوره آمادگی آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس ساختار آموزشی دوره حاضر قابل برگزاری هستند.

این دوره شامل یک ترم 30 ساعت است که طی ۱۰ هفته بر اساس سرفصل های ارائه شده در جدول زیر برگزار می گردد.

سرفصل های دوره:

مهارت خواندن (Reading):

معرفی انواع پرسش های خواندن و درک مطلب، آموزش نحوه پاسخ دادن به آنها و انجام تمرین با تست های مربوطه، این پرسش ها موارد زیر را شامل می گردد.

 1. چهارچوب کلی متن (Text Overview)
 2. موضوع اصلي متن (Main Topic)
 3. ايده اصلي متن (Main Idea)
 4. ايده هاي خاص متن (Specific Ideas)
 5. هدف اصلي نويسنده (Writer’s Main Purpose)
 6. ديدگاه نويسنده (Writer’s Viewpoint)
 7. جزييات متن: پرسش هاي مثبت و منفی (Details)
 8. استنتاج (Inference)
 9. مرجع ضمير (Pronoun Reference)
 10. حدس معني لغات (Guessing the Meanings of Words)
 11. ساختار متن (Text Structure Questions)

گرامر (Grammar):  

معرفی و آموزش ساختارها و نقاط گرامری مطرح در آزمون های تافل از قبیل ساختار انواع جمله، افعال اصلی، افعال کمکی، شبه فعل ها، افعال مجهول، اسم و وابسته های پیشین و پسین اسم، صفت، قید و انواع آن، ضمایر، حروف اضافه، شبه جملات موصولی، اسمی و قیدی، ربطی ها، ساختارهای مقایسه ای، جملات‌ شرطی، نقل قول مستقیم و غیرمستقیم، افعال سببی و غیره؛ انجام تمرین با تست های مربوطه.

واژگان (Vocabulary):

درک ساختار واژگان: پیشوندها، پسوندها و ریشه ها، کمک به یادگیری تعداد قابل توجهی واژه با استفاده از کتب آموزشی واژه معرفی شده در بخش منابع آموزشی؛ انجام تمرین روی تست های مربوطه.

 

علاقه مندان به شرکت در این دوره های آموزشی در قدم اول کافیست که در سایت معاونت آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی تهران عضو شوید. برای این منظور، لطفا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

عضویت در سامانه آموزشی معاونت آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی تهران

همچنین در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، نحوه برگزاری این دوره ها و مشاوره می توانید با کارشناسان ما از طریق شماره تلفن های مرکز زبان جهاد دانشگاهی تهران در ارتباط باشید. 66928719 و 66435278لیست کلاس های کارگروه دوره های آمادگی آزمون های بین المللی مرکز زبان های خارجی
CAE1
مریم حیدرزاده
شروع دوره:
1403/04/15
روزهای برگزاری:
جمعه
ساعات جلسات:
09:00 الی 12:45
هزینه: 1,650,000 تومان
CAE2
مریم حیدرزاده
شروع دوره:
1403/04/09
روزهای برگزاری:
شنبه
ساعات جلسات:
16:30 الی 20:15
هزینه: 1,650,000 تومان
دوره آمادگی تافل دکتری
دکتر سپیده زارعی
شروع دوره:
1403/04/22
روزهای برگزاری:
جمعه
ساعات جلسات:
09:00 الی 13:00
هزینه: 2,900,000 تومان
دوره آمادگی آزمون IELTS-کدA
مریم پهلوان
شروع دوره:
1403/04/16
روزهای برگزاری:
شنبه - دوشنبه - چهارشنبه
ساعات جلسات:
16:15 الی 20:00
هزینه: 4,800,000 تومان