کارکنان دولت- سازمانها

آموزش تخصصی

یکی از  مهمترین راهبردهای هر سازمانی جهت هم گام شدن با تغییرات تکنولوژی،توسعه و آموزش کارکنان است. آموزش فرصتی اساسی برای گسترش دانش کارمندان است.آموزش کارکنان عبارت از بهبود نظام مند و مستمر کارکنان برای بالا بردن سطح دانش و مهارت‌های فنی حرفه ای و شغلی و همچنین ایجاد رفتار مطلوب در رفتار کارمندان است . هدف از آموزش کارکنان ایجاد مهارت‌های لازم جهت انجام وظایف شغلی آنان و بالا بردن توانمندی آنان می باشد.  آموزش به کارمندان اجازه می دهد مهارت های جدیدی کسب کنند ، مهارت های موجود خود را بهبود بخشند،عملکرد بهتری داشته باشند.

 چند مورد از مزایای آموزش کارکنان به شرح زیر می باشد :

           رفع ضعف و کاستی های کارکنان: هر فردی ضعف و کمبودی هایی دارد که میتواند با آموزش آنها را برطرف نماید.

ایجاد رضایتمندی در کارکنان: سازمان با سرمایه گزاری برای آموزش به کارکنان ثابت می کند که با ارزش هستند  و در محیط کار برای آنان یک فضای حمایتی ایجاد می کند که همین امر موجب رضایت کارکنان می گردد.

ایجاد توانمندی لازم برای تصدی پست های بالاتر : کارکنان میتوانند با یک آموزش خوب و هدفمند توانائی ها،مهارت ها و دانش فنی خود بالا برده و همچنین با به روز کرده اطلاعات خود توانمندی لازم را برای تصدی پست ها و مشاغل عالی تر در سازمان را بدست آورند.

تامین نیروی انسانی سازمان : چنانچه سازمانی به هر دلیلی نتواند نیروی انسانی مورد نیاز خود را بیرون از سازمان تامین کند با آموزش کارکنان موجود در درون سازمان امکان استفاده از فرد آموزش دیده در شغل مورد نظر ایجاد خواهد شد.

افزایش بهره وری : یکی از عوامل مهم که تاثیری قابل توجه بر بهره وری دارد و می تواند نقش اثر گذاری در افزایش آن داشته باشد، آموزش است. تکنیک ها و طرح های نوین جهت ارتقاء بهره وری نمی تواند بدون کارکنان آموزش دیده، ایجاد و مورد استفاده قرار گیرد. نیروی انسانی بر اساس مهارتها، امکانات، دانش و نگرش خویش که از آموزش بدست می آورند، در مراحل مختلف می تواند نقش بسزایی در بهبود و افزایش بهره وری داشته باشند.

در همین راستا معاونت آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی تهران خدمات زیر را به سازمانها ارائه می دهد.

  • آموزش دوره های مصوب سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران
  • آموزش دوره های تخصصی و کاربردی (دوره های : مدیریتی ، مالی و حسابداری، حقوقی، روان شناسی و علوم ارتباطات)
  • دوره های آموزش آفلاین (فیلم های آموزشی)
  • برگزاری آزمون های سازمانی بصورت آنلاین

برخی از سازمانهایی که از خدمات آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی تهران استفاده نموده اند :

فرودگاه امام خمینی-مجمع جهانی اهل بیت(ع) شرکت لیزینگ پارسیان-شرکت بازآفرینی شهری ایران-شرکت ارتباطات زیر ساخت-شرکت عمران و بهسازی شهری شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران-پژو هشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران-ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز-مركز توسعه و تجارت الكترونيكي-سازمان اموال و املاک کوثر -ستاد اجرایی فرمان امام(ره)-نظام مهندسی استان تهران-بیمه آتیه سازان حافظ-شرکت شکوفا صنعت-اداره تعاون استان تهران-اتاق تعاون ایران-مرکز آمار ایران-شرکت پست -وزارت علوم تحقیقات و فن آوری و ....