دوره های ترمیک زبان انگلیسی کودکان-(حضوری)

زبان های خارجی

دوره زبان انگلیسی کودکان

مقدمه :

شرایط سنی کودکان اقتضا می‌کند که آنها آموزش‌های مختلف از جمله آموزش زبان را در کنار همسالان خود و با محتوا و شیوه‌های آموزشی ویژه این گروه سنی دنبال کنند.

به علاوه به دلیل حساسیت شرایط سنی کودکان لازم است ملاحظات فرهنگی لازم در آموزش زبان های خارجی درخصوص این گروه سنی بیشتر مورد توجه قرار گیرد. چنانچه آموزش زبانهای خارجی براي کودکان با در نظر گرفتن مسائل و ملاحظات پیش‌گفته صورت گیرد، آنها خواهند توانست علاوه بر یادگیری مهارت های زبانی که خود نقش بسزایی در پیشرفت تحصیلی آنها دارد، خلاقیت و توان حل مساله خود را نیز گسترش دهند. بر این اساس گروه زبان های خارجی سازمان جهاد دانشگاهی تهران، دوره ویژه زبان انگلیسی کودکان را طراحی و برای رده سني ۷ تا ۱۲ سال برگزار می نماید.

لازم است فراگیران در صورت داشتن زمینه قبلی آموزشی، در آزمون تعیین سطح شرکت کرده و از سطح تعيين شده و مورد نیاز براي آنان، به ادامه آموزش بپردازند.

 این مجموعه کتاب ها توسط خانم «سوزان یانوتزی» (Susan Iannuzzi) تالیف و نگاشته شده است، همچنین در بسته آموزشی این کتاب ها، انواع منابع چاپی و دیجیتالی موجود است که باعث می شود پکیج کاملی برای زبان آموز و مدرس فراهم شود.

هدف:

مجموعه کتاب های First Friends شروعی قدرتمند برای یادگیری مهارت های خواندن، نوشتن، مکالمه و شنیدن به زبان انگلیسی  برای کودکان 7 تا 12 سال میباشد. این مجموعه بصورتی طراحی شده که قالب معمول هر درس مربیان این دوره را پشتیبانی می کند و به زبان آموزان این امکان را می دهد تا بدانند چه هدفی را دنبال میکنند.

رویکرد آموزشی:

کتاب های آموزشی First Friends،  یک دوره سه سطحی است که برای زبان آموزان کودک  و مبتدی طراحی و تالیف گردیده است که یادگیری زبان انگلیسی و الفبای لاتین را برای مخاطبین این دوره به تجربه ای سرگرم کننده و لذت بخش تبدیل می کند.

کتاب هایFirst Friends  ساختار قوی، منسجم و مشخصی دارند که باعث می شوند مدرسان به راحتی تدریس کنند و زبان آموزان به راحتی یاد بگیرند و همچنين محیط، فضای کلاس و روش های آموزش و یادگیری دوستانه، صمیمی و سرگرم کننده باشند.

در این دوره با کمک سرود ها، بازی ها و داستان ها، زبان آموزان خردسال می توانند خیلی زود و با اعتماد به نفس کافی در زندگی روزمره از زبان انگلیسی استفاده کنند و الفبای لاتین را بياموزند.  

ساختار آموزشی:   

فعالیت های این کتاب در محیط های کاملا آشنا برای زبان آموزان این سن طراحی شده است و اکثر تمرین ها و فعالیت ها در محیط مدرسه و خانه است.

  • هر کتاب شامل 10 unit و هر unit شش درس دارد.
  • تمرین الفبای لاتین
  • آموزش صداها – این دوره از رویکرد آوایی phonics بهره میگیرد که ایده آل برای مهارت های شناخت و نوشتن حروف است.
  • رویکرد سیستم آوایی phonics  بر اساس رابطه حرف و صدا میباشد، به عبارتی هر حرف یک صدای اصلی داردکه خواننده را قادر میسازد کلمه را رمز گشایی و یا بخواند.
  • آموزش یادگیریِ یکپارچۀ محتوا و زبان به همراه یادگیری زبان انگلیسی از طریق هنر، ریاضی و علوم
  • درس های صوتی جامع (با تمرکز روی 2 تا 3 صدا)
  • ساخت واژگان و درک ساختار کلمه
  • آموزش ارزشهای اجتماعی از طریق يادگيري انگلیسی روزمره
  • درس های تکمیلی و عملی با تمرکز روی مباحث اعداد، رنگها، شکل ها   سرود و شعر
  • استفاده از پازل، الگوها و ارتباطات تصویری