نرم افزارهای اقتصادی و آماری

کامپیوتر

تحلیل آماری, نرم‌افزارهای اقتصادی

مركز آموزش فناوري اطلاعات سازمان جهاد دانشگاهي تهران با بيش از 30 سال سابقه در برگزاري دوره هاي آموزشي در خصوص كامپيوتر و فناوري اطلاعات، اقدام به برگزاری دوره آموزشی آماری و اقتصادی با بهره گیری از اساتید مجرب نموده است.

نرم افزارهای آماری و اقتصادی که در این مرکز آموزش داده می شوند عبارتند از:

نرم افزار spss : spss را می‌توان یکی از بهترین نرم‌افزار ارایه تحلیل‌های توصیفی و استنباطی آماری در علوم اجتماعی، اقتصادی، مدیریت، پزشکی و روانشناسی دانست. SPSS با ارایه انواع روش‌ها، مدل‌ها و آزمون‌های آماری از مقدماتی تا پیشرفته و رسم بسیاری از گراف‌ها و نمودارهای مناسب مقالات و گزارشات علمی و کاربردی، امروزه کاربرد فراوانی در علوم مختلف دارد. SPSS با ویژگی‌های منحصر به فرد خود مانند طراحی انواع جداول فراوانی و چندبعدی آماری، محیط کاربری فوق‌العاده، ارایه تحلیل‌های مبتنی بر ستون اعداد، مدل‌های غیرخطی پیشرفته مانند رگرسیون لجستیک، انجام تحلیل‌های ممیزی، اکتشافی و ضرایب توافق کاپا، شما را از آموختن هر نرم‌افزار دیگری بی‌نیاز خواهد کرد.

نرم افزار R : یک محیط آماری جامع است که همه تکنیک‌های تحلیل داده را ارائه می‌دهد و تقریباً هر نوعی ازتحلیل داده در R انجام می‌شود. این نرم‌افزار قابلیتهای گرافیکی هنرمندانه‌ای دارد که اگر بخواهید داده‌های پیچیده را مصور کنید، قویترین و جامعترین مجموعه در دسترس را دارد. گرفتن داده از منابع مختلف و در ساختاری قابل استفاده می‌تواند برای هر نرم‌افزاری یک چالش مهم باشد ولی R می‌تواند داده‌ها را به راحتی از منابع مختلفی، از جمله فایل‌های متنی، سیستم‌های مدیریت پایگاه داده، بسته‌های آماری و منابع داده اختصاصی، وارد کند. همچنین امکان ایجاد نمودارهای بسیار سفارشی آموزنده و زیبا را به روشی آسان و سرراست در اختیار شما قرار می‌دهد. ایجاد چنین نمودارهایی در نرم‌افزارهای دیگر مشکل، زمان‌بر و یا غیرممکن است. کاربرد نرم افزار برنامه نویسی R در محاسبات آماری و تحلیل داده است. علاوه بر این، در محاسبات ماتریسی نیز هم‌پای نرم‌افزارهای دیگری مانند اکتاو و MATLAB قابل به‌کارگیری می‌باشد. هدف این دوره، آموزش برنامه نویسی  R و نیز داده کاوی با کمک این نرم افزار به شرکت کنندگان در دوره می‌باشد.

نرم افزار ارزیابی پروژه های اقتصادی با Comfar III: تصمیم گیری در خصوص پذیرش و یا عدم پذیرش یک پروژه، همواره با سوالات زیادی در خصوص ویژگی‌های پروژه و نتایج اجرای آن همراه بوده است. نرم افزار کامفار ابزاری برای ارزیابی اقتصادی پروژه های سرمایه گذاری است که توسط آن می توان شاخص های اقتصادی پروژه‌ها را محاسبه و با قابلیت‌هایی مانند تحلیل حساسیت، تاثیر تغییرات هر یک از پارامترها را بر فرآیند مالی طرح، بررسی کرد و در نهایت در خصوص پذیرش یا عدم پذیرش یک طرح تصمیم گیری نمود.

نرم افزار Lisrel: از مهمترین ویژگی‌های برنامه لیزرل فراهم کردن امکانات خود برای حل طیف گسترده‌ای از مدل‌ها برای تجزیه و تحلیل متغیرهای پنهان می‌باشد . همچنین در علوم اجتماعی و به طور فزاینده در پژوهش‌های سلامت پزشکی و عمومی و دیگر علوم تجربی و انسانی ، مدل LV یک ابزار آماری ضروری است. چارچوب مدل لیزرل بر اساس روابط میان متغیرهای پنهان بر اساس بنا شده است. نرم افزار لیزرل دارای دو قابلیت گرافیکی و برنامه‌نویسی است که البته روش برنامه‌نویسی مناسب‌تر از روش گرافیکی می‌باشد. در این کارگاه که تماماً بر جنبه‌های کاربردی این نرم‎‌افزار پرداخته می‌شود، آموزش کامل این نرم افزار ارائه خواهد گردید.این دوره آموزشی برای همه کسانی مفید است که به دنبال ترکیب تحلیل عاملی تاییدی، تحلیل علّی، تحلیل مسیر، و مدل سازی معادلات ساختاری با استفاده از نرم افزار لیزرل هستند. 

در پایان دوره های آموزشی فراگیران، گواهینامه معتبر و قابل ترجمه از جهاد دانشگاهی تهران دریافت می نمایند.

مشاوره: 84651230_02184650 ☎️
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
کانال تلگرام: 🆔 @jtitnews
اینستاگرام: https://www.instagram.com/jtit.ir🌐

 لیست کلاس های کارگروه نرم افزارهای اقتصادی و آماری مرکز کامپیوتر
تحلیل آماری با R - پنج شنبه 14-8
اساتید جهاد دانشگاهی تهران
شروع دوره:
1403/04/21
روزهای برگزاری:
پنج شنبه
ساعات جلسات:
08:00 الی 14:00
هزینه: 2,925,000 تومان
مدل یابی معادلات ساختاری با نرم افزار Lisrel - جمعه 14-8
اساتید جهاد دانشگاهی تهران
شروع دوره:
1403/04/22
روزهای برگزاری:
جمعه
ساعات جلسات:
08:00 الی 14:00
هزینه: 2,535,000 تومان
نرم افزار ارزیابی پروژه های اقتصادی با  Comfar III - شنبه دوشنبه 20-17
اساتید جهاد دانشگاهی تهران
شروع دوره:
1403/04/16
روزهای برگزاری:
شنبه - دوشنبه
ساعات جلسات:
17:00 الی 20:00
هزینه: 2,730,000 تومان
آنالیز آماری با SPSS- شنبه دوشنبه 20-17
علی اصغر مهریزی حائری
شروع دوره:
1403/04/23
روزهای برگزاری:
شنبه - دوشنبه
ساعات جلسات:
17:00 الی 20:00
هزینه: 2,730,000 تومان