نرم‌افزارهای مهندسی مکانیک

کامپیوتر

نرم‌افزارهای مهندسی مکانیک

مركز آموزش فناوري اطلاعات سازمان جهاد دانشگاهي تهران با بيش از 30 سال سابقه در برگزاري دوره هاي آموزشي در خصوص كامپيوتر و فناوري اطلاعات، اقدام به برگزاری نرم افزارهای آموزشی مهندسی مکانیک با بهره گیری از اساتید مجرب و کارآزموده نموده است.

دوره های آموزشی مهندسی مکانیک این مرکز شامل:

مدل سازي و تحليل باSolid Works

در دنیای صنعت تمامی قطعات پس از طراحی برای اینکه قابل فهم برای دیگران گردد، می‌بایست ترسیم گردد. نرم افزار سالید ورک یکی از بهترین‌ها در این حوزه می‌باشد. رابط کاربری عالی یکی از نقاط قوت این نرم افزار است و درحال حاضر بیش از ٢ میلیون مهندس در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند. در دوره سالیدورک، شرکت کنندگان با محیط های اصلی و اصول کار با آموزش سالیدورک آشنا می‌شوند. دانشجویان با استفاده از مهارت‌های مختلف به ترسیم هندسه‌های قطعات مختلف می‌پردازند. قطعات ترسیمی را مونتاژ نموده و سپس از قطعات و مجموعه‌ها نقشه دوبعدی صنعتی تهیه خواهند نمود. 

تحليل و آناليز با نرم افزار ABAQUS

نرم افزاری بسیار قدرتمند برای تحلیل و آنالیز اعضا و المان‌های مهندسی بر پایه محاسبات المان محدود (FEM) می‌باشد و یکی از پرکاربردترین نرم افزارها در زمینه انجام آنالیزهای اجزای محدود، نرم‌افزار ABAQUS است.این نرم افزار به کاربر توانایی مدل کردن پیچیده ترین پدیده‌ها را با در نظر گرفتن اثرات بسیار ظریف می‌دهد. بدین ترتیب با توسعه دامنه وسیع صنایع در سالهای ١٩٨٠ تا ١٩٩٠ این نرم افزار به عنوان نرم افزار منتخب در میان سایر نرم افزارها جایگاه ویژه‌ای یافت.

تحليل و آناليز با نرم افزار ANSYS

انسیس به انگلیسی مخفف کلمات Analysis Systems یک نرم افزار مهندسی به کمک رایانه می‌باشد که محصول شرکت ANSYS Ins است و یکی از ابزارهای مهم تحلیلی می‌باشد که از روش اجزاء محدود (FEM) برای مدل سازی و تحلیل در آن استفاده می‌شود. این دوره آموزشی جریان های مختلف شبیه سازی ANSYS را شامل می‌شود مانند ساخت‌های استاتیک، مودال، حالت ایستا و تحلیلی حرارتی گذرا. محتوای آموزشی این دوره به یادگیری مؤثر و آسان در درک قابلیت و استفاده از ابزار ANSYS Workbench  کمک خواهد کرد. ANSYS ورکبنچ (Workbench) یک راه حل تجزیه و تحلیل ساختاری محکم برای مهندسان و طراحان است. نرم افزار Ansys یک دستیار همه فن حریف است که از علوم مختلف سر در می‌آورد. از سیالات و مواد گرفته تا مغناطیس، حرارت، الکترونیک، و … این نرم افزار قادر است ارتباط بین داده‌های مختلف را تشخیص داده و راه حل‌های مختلف برای رسیدن به هدف کاربر را ترسیم کند.

نرم افزار CATIA (Level 1) مدلسازي جامد

نرم افزار catia توسط شرکت فرانسوی داسو سیستم (Dassault System) در اواخر دهه ١٩٧٠ و اوایل ١٩٨٠، به منظور توسعه جت جنگنده میراژ ایجاد شد و سپس در هوافضا، خودرو سازی، کشتی سازی و سایر صنایع به کار گرفته شد. بسیاری از شرکت‌های بزرگ از این نرم افزار در کارهای خود استفاده می‌کنند که می‌توان در بین آن‌ها از : خودرو سازی‌های تویوتا، بی ام و، نیسان و شرکت‌های هواپیمایی همچون بوئینگ و ایرباس نام برد. نرم افزار کتیا CATIA یکی از نرم افزارهای محبوب دنیا می‌باشد که در صنایع مختلف نظیر خودروسازی، هوا فضا، لوازم خانگی، عمران، مکانیک دریایی و… کاربرد فراوان دارد. هدف از برگزاری دوره کاهش زمان طراحی، کاهش خطا در طراحی، بهینه کردن طرح کاهش زمان تولید، افزایش کیفیت محصول و افزایش سود دهی می باشد

نرم افزار CATIA (Level 2) مدلسازي سطوح

نرم افزار Catia را می‌توان جامع ترین نرم افزار موجود در زمینه CAD-CAM-CAE دانست. این نرم افزار محصولی از شرکت معتبر نرم افزاری Dassault Systems بوده و بیش از ٥٠ محیط کاری مختلف را شامل می‌شود به کمک محیط‌های مختلف این نرم افزار می‌توان مراحل مختلف طراحی یک محصول از ایده اولیه تا پایان عمر کاری را مدیریت نمود. catia جزء معدود نرم افزارهایی است که صنایع بزرگ مانند هوافضا و شرکت‌های خودروسازی از آن در هر سه زمینه CAD-CAM-CAE به طور فراوان استفاده می‌کنند. یکی از مهم‌ترین نرم افزارهای مهندسی مکانیک، نرم افزار کتیا Catia است. 

در دنیای مکانیزه و سراپا ماشینی امروز طراحی شکلی کاملا متفاوت به خود گرفته، که نیازمند روش‌های مدرن و فوقالعاده سریع و دقیق درعلم طراحی است. شاید به جرات بتوان گفت سواد یک مهندس طراح به میزان زیادی وابسته به آموخته‌های نرم افزاری و امکان بیان تراوشات و ایده ها به صورتی نوین و ارائه و خلق یک اثر توسط نرم افزارهاست.

در پایان دوره های آموزشی، فراگیران گواهینامه معتبر و قابل ترجمه از جهاد دانشگاهی تهران دریافت می نمایند.

مشاوره: 84651230_02184650 ☎️
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
کانال تلگرام: 🆔 @jtitnews
اینستاگرام: https://www.instagram.com/jtit.ir🌐

 لیست کلاس های کارگروه نرم‌افزارهای مهندسی مکانیک مرکز کامپیوتر
مدل سازي و تحليل باSolid Works  (مقدماتی)-پنج شنبه 14-8
محمدباقر چپردار
شروع دوره:
1403/03/18
روزهای برگزاری:
پنج شنبه
ساعات جلسات:
08:00 الی 14:00
هزینه: 2,145,000 تومان
نرم افزار CATIA (Level 1) مدلسازي جامد- پنج شنبه 14-8
تعیین نشده است
شروع دوره:
1403/03/10
روزهای برگزاری:
پنج شنبه
ساعات جلسات:
08:00 الی 14:00
هزینه: 2,800,000 تومان
نرم افزار CATIA (Level 2) مدلسازي سطوح-چهارشنبه 20-15
اساتید جهاد دانشگاهی تهران
شروع دوره:
1403/03/16
روزهای برگزاری:
چهارشنبه
ساعات جلسات:
15:00 الی 20:00
هزینه: 2,600,000 تومان