نرم‌افزارهای مهندسی عمران

کامپیوتر

نرم‌افزارهای مهندسی عمران

مركز آموزش فناوري اطلاعات سازمان جهاد دانشگاهي تهران با بيش از 30 سال سابقه در برگزاري دوره هاي آموزشي در خصوص كامپيوتر و فناوري اطلاعات، اقدام به برگزاری نرم افزارهای آموزشی مهندسی عمران با بهره گیری از اساتید مجرب و کارآزموده نموده است.

دوره های آموزشی مهندسی عمران این مرکز شامل:

1- طراحی و محاسبات سازه هاي ساختماني با آموزش SAFE, ETABS (دفترچه محاسبات):

هدف این دوره ایجاد توانمندی طراحی ساختمان‌‍‌ها با استفاده از نرم افزارهای تحلیلی-طراحی در مهندسان عمران می‌باشد. اهمیت این موضوع از آن جهت می‌باشد که تحلیل و طراحی ساختمان‌ها با استفاده از این نرم افزارها باعث افزایش دقت فرآیند تحلیل و طراحی ساختمان‌ها و کاهش زمان و هزینه‌های این فرآیند خواهد شد. انتظار می‌رود فراگیران در پایان دوره بتوانند طراحی بخشهای اصلی سازه همچون اسکلت، فونداسیون و دال که عمدتا با نرم افزار امکان طراحی آنها می‌باشد را انجام دهند.

2- متره و برآورد و تنظيم صورت وضعيت :

هر ساله در طرح‌های عمرانی، دستگاه‌های دولتی ‌یا پروژه‌های عمرانی خصوصی بزرگ، گردش ریالی قابل توجهی در جریان است.  به همین جهت لازم است نیرو‌های کارآزموده و حرفه ای در بخش تهیه و رسیدگی صورت وضعیت، در ارکان پروژه (کارفرما ، مشاور، پیمان کار) به کار گرفته شوند. در این دوره همگام با توضیح ردیف‌های فهرست بهای بناها، تهیه ‌صورت ‌‍وضعیت یک پروژه آموزشی‌ درکلاس  توسط  فراگیران به انجام خواهد رسید. هدف از برگزاری دوره آموزش نیروهای کارآزموده جهت تهیه و رسیدگی صورت وضعیت رشته بناهای پروژه‌های عمرانی می باشد.

3- مدل سازی سازه های فولادی با Tekla Structure(BIM)

Tekla Structure قدرتمندترین نرم افزار سازه ای در دنیا می باشد که تاکنون سازه های عظیمی از برج های مرتفع، استادیوم ها، پل ها و سازه های پیچیده دیگری توسط آن مدل سازی و ساخته شده است.

4- تحلیل دینامیکی سازه های با Etabs, Sap:

این نرم‌افزار تمامی نیازهای لازم برای یک طراح را یکجا فراهم کرده ‌است . در ساخت سازه‌ها از این نرم‌افزار به‌طور عملی استفاده می‌شود. یادگیری این نرم‌افزار بسیار سریع است و به زمان طولانی برای یادگیری نیازی نیست. قالب‌های آماده‌ای که در نرم‌افزار پیش‌بینی شده‌است باعث می‌شود قادر به شبیه‌سازی طرح‌های بسیار پیچیده باشید. در این برنامه برای طراحان پل نیز امکانات ویژه‌ای در نظر گرفته شده‌است. برنامه SAP آخرین و قوی‌ترین نسل از سری برنامه تحلیل سازه‌ها می‌باشد. پس از گذراندن این دوره، تمامی دانشجویان مهندسی عمران، ضمن یادگیری اصول اولیه در طراحی سازه‌های فولادی، به طور کامل با قابلیت‌های این نرم‌افزار آشنا می‌شوند و در نهایت، می‌توانند به طور کامل یک سازه فولادی را طراحی و تحلیل کنند.

5- طراحی و محاسبات سازه هاي صنعتی با آموزش SAFE , SAP (دفترچه محاسبات):

نيازهاي دانش‌آموختگان به آشنايي عملي به طراحي و يا بازآموزي آن به منظور ايجاد توان انجام صحيح محاسبات سازه‌هاي ساختماني و غير ساختماني توجيه خوبي براي برگزاري دوره است.

هدف از برگزاری دوره مروري بر مفاهيم اساسي و كليدي در تحليل سازه‌ها، يادآوري مجدد آيين‌نامه‌هاي 2800 (طراحي ساختمان‌ها در برابر زلزله) و آيين نامه 519 (بارگذاري ابنيه ساختمان‌ها) و تشريح مراحل تهيه دفترچه محاسبات در قالب مثال عملي با بهر‌ه‌گيري از نرم‌افزارهاي SAP (با تأكيد ويژه بر سازه‌هاي صنعتي) و Safe می باشد.

در پایان دوره های آموزشی، فراگیران گواهینامه معتبر و قابل ترجمه از جهاد دانشگاهی تهران دریافت می نمایند.

مشاوره: 84651230_02184650 ☎️
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
کانال تلگرام: 🆔 @jtitnews
اینستاگرام: https://www.instagram.com/jtit.ir🌐

 لیست کلاس های کارگروه نرم‌افزارهای مهندسی عمران مرکز کامپیوتر
طراحی و محاسبات سازه هاي ساختماني با آموزش  SAFE, ETABS (دفترچه محاسبات) - پنج شنبه 14-8
اساتید جهاد دانشگاهی تهران
شروع دوره:
1403/05/04
روزهای برگزاری:
پنج شنبه
ساعات جلسات:
08:00 الی 14:00
هزینه: 7,200,000 تومان